ZOOM

Dobrý hostinský dětem pivo nenaleje

Jen jeden člověk z deseti je podle zjištění společnosti Plzeňský Prazdroj ochotný zasáhnout, když vidí, jak mladiství konzumují alkohol. A proto vznikl projekt Respektuj 18, který vysvětluje prodejcům alkoholu a hostinským, že dětem se prostě nenalévá. 

"Jsme rádi, že projekt Respektuj 18, který vysvětluje, proč je důležité nenalévat alkohol dětem a mladistvým, zná a podporuje už 55% lidí," říká Drahomíra Mandíková, členka představenstva společnosti Plzeňský Prazdroj, která si odnesla zlatý certifikát TOP Odpovědná firma 2015. Upozorňuje ale na zjištění, že v Česku stále platí, že jen jeden z deseti dospělých zasáhne, když vidí, jak mladí lidé pijí alkohol.

Jedním z přirozených podporovatelů projektů je i hospodský a vicemistr světa v čepování piva Jaroslav Učík z Vrchlabí. Sám má mnohaleté zkušenosti s tím, že na objednávku mladistvého je třeba reagovat s úsměvem a přinést mu načepovanou limonádu. "Ti lidé pak za dva, tři roky, když dospějí, přijdou a poděkujou, že jsem je v pití nepodporoval a já jim pak jako dospělým rád skvělé pivo natočím," říká Učík.

 

 

Předchozí1...34567...12Další

Hledáme partnery pro ročník 2021! V případě zájmu se ozvěte na top@byznysprospolecnost.cz