ZOOM

Kooperativa pomáhá lidem s handicapem žít plnohodnotným životem

Pro Kooperativu je důležité, aby lidé s handicapem měli možnost žít svobodně, chodit do práce, cestovat, poznávat nové lidi, sportovat, proto podporujeme organizace jako je Asistence, Centrum Paraple, Nadace Jedličkova ústavu a další.

 

Cesta Martina Diviše do práce JINAK


Jak se cestuje po Praze na mechanickém vozíku si letos vyzkoušel předseda představenstva Kooperativy Martin Diviš. V Šárce nasedl na mechanický vozík a dojel na něm až na centrálu do Karlína. Průvodce mu dělala Katka, která takhle do práce jezdí běžně. Cesta to nebyla úplně jednoduchá, vzhledem k náledí a místům, které vypadají bezbariérově, ale realita je jiná. Často je potřeba pomoc asistenta nebo kolemjdoucího. „Na vlastní kůži jsem si vyzkoušel, jak je cesta do práce na mechanickém invalidním vozíku bez asistenta těžká a složitá. Příspěvkem na kampaň asistujeme proto chceme pomoci Asistenci najít nové asistenty, díky kterým budou moci lidé s hendikepem žít plnohodnotný a svobodný život," popsal svoji novou zkušenost Martin Diviš. Proto nebuďte lhostejní ke svému okolí a když vidíte někoho na vozíku, zeptejte se, zda mu nemůžete nějak pomoci.
Jak se Martinovi Divišovi jelo a jaké překážky musel cestou zdolat ke shlédnutí zde:

Zácvik nových dobrovolníků z řad vedení Kooperativy pro Asistenci o.p.s.

 

Lidé s větším handicapem často potřebují asistenty nebo dobrovolníky, aby jim pomohli vstát, nasnídat se, obléct a dojet do práce nebo do školy. Asistentů je ale v celé republice nedostatek, proto jsme společně s Asistencí připravili kampaň na nábor nových asistentů a dobrovolníků Pojď asistovat, má to smysl.
Zácvikem na dobrovolníky prošli také Martin Diviš, předseda představenstva Kooperativy, Tomáš Vaníček, člen představenstva a Petra Vaňoučková, ředitelka Nadace Kooperativy. Školila je Jitka Rudolfová, která pracuje jako lektorka v Asistenci a sama také asistenty denně potřebuje.
Jak vidíte na videu, není to úplně jednoduché - všichni cítili za Jitku velkou zodpovědnost a cesta autobusem dala všem pěkně zabrat.

Máte několik hodin měsíčně a chcete je smysluplně využít? Chodíte rádi na výlety, společenské a kulturní akce? Jděte společně s lidmi s postižením, staňte se jejich doprovodem, bez kterého se za zábavou nedostanou.

ZOOM
ZOOM
Předchozí12345...12Další

Hledáme partnery pro ročník 2021! V případě zájmu se ozvěte na top@byznysprospolecnost.cz