ZOOM

Raben zdolal téměř pět tisíc kilometrů, aby se darované potraviny dostaly k potřebným

 

32 zapojených řidičů, 4 816 ujetých kilometrů a 66 tun přepravených potravin a drogistického zboží - takovými výsledky v rámci Národní potravinové sbírky 2017 se může pochlubit společnost Raben Logistics Czech, která se loni a už po třetí v řadě stala výhradním přepravním partnerem tohoto projektu. Za celou dobu podpory sbírky už potřebným dopravila bezmála 140 tun zboží základní potřeby.

 

„Naším zapojením chceme ukázat, jak důležitá je logistika a doprava a jak může pomáhat potřebným. Žijeme v době přebytku, i když si to často nepřipouštíme. Rádi proto využíváme příležitost podílet se na sbírce, která poukazuje na tuto skutečnost na jedné straně a zároveň umožňuje pomáhat lidem, kteří se ocitli v nouzi," uvádí důvod zapojení Jakub Trnka, generální ředitel společnosti Raben Logistics Czech a Raben Logistics Slovakia.

 

Projekt Národní potravinové sbírky je pro českou pobočku evropské logistické skupiny Raben Group nejvýznamnější lokální společensky odpovědnou aktivitou. Kromě řidičů se do ní každoročně zapojují i další zaměstnanci firmy, kteří dopravu pečlivě plánují a v den sbírkové akce pomáhají v zapojených obchodech jako dobrovolníci. Rozdávají letáčky o sbírce, přebírají darované potraviny do sběrných košů nebo připravují zboží na přepravu do potravinových bank a neziskových organizací. Počet zapojených zaměstnanců se rok od roku zvyšuje.

 

Předchozí123456...12Další

Hledáme partnery pro ročník 2021! V případě zájmu se ozvěte na top@byznysprospolecnost.cz