souvislosti

Sainsbury´s přeměňuje potravinový odpad na energii

První supermarket ve Velké Británii přešel na energetický zdroj, který pochází čistě z odpadů z potravin.

Řetězec Sainsbury´s se spojil s přední odpadovou firmou Biffa a společně se jim podařilo konvertovat odpady z potravin pocházející ze supermarketů řetězce na energii. Odpad je transformován na bio methanol, který následně produkuje v jedné z elektráren elektrickou energii. První obchod řetězce Sainsbury´s byl v Cannocku a elektřinu k němu přivádělo nové vedení, což umožňovalo odpojení obchodu od klasického elektrického vedení.

 

Sainsbury´s tak plní své závazky v oblasti udržitelnosti, například pozitivní využití odpadů z potravin. Sainsbury´s také otevřel svůj nejekologičtější obchod v Leicesteru. Tento supermarket neprodukuje žádné emise z provozu, neposílá žádné odpadky na skládku a má nulový dopad na spotřebu vody v okolí. Firma má jasnou strategii. Všechen potravinový odpad z obchodů Sainsbury´s je recyklován nebo přeměněn na palivo. Přebytečné potraviny, které jsou ještě k běžnému využití, jsou darovány charitativním partnerům a ty, které již zkonzumovat nelze, využívají britští farmáři ke krmení zvířat nebo jsou přeměňovány na energii.


Firma Sainsbury´s se také spojila se společností Google a společně spustili novou mobilní aplikaci a on-line nástroj cílený na prevenci plýtvání potravinami. Veřejnosti nabízí praktické tipy a rady, jak využívat ingredience a potravin, se kterými se často plýtvá. Aplikace umí doporučit konkrétní recepty i spočítat, kolik potravin a peněz zákazník ušetřil. Nové iniciativy mají pomoci zamezit plýtvání potravinami, kterých se ročně ve Velké Británii vyhodí více než 4,2 milionů tun. V přepočtu na rodinu jde o šedesát liber měsíčně.

 

Autor článku: Pavlína Kalousová

Předchozí1...45678...12Další

Hledáme partnery pro ročník 2021! V případě zájmu se ozvěte na top@byznysprospolecnost.cz