souvislosti

Odpad pomáhá

Velká Británie by mohla generovat polovinu ze své energetické potřeby z biomasy, včetně odpadu z domácností, zbytků ze zemědělství a lokálně pěstovaných energetických plodin.

 

Vědci z Centra pro výzkum změn klimatu z manchesterské univerzity představili nový pohled na možnou budoucí produkci energie čistě z místních zdrojů. Podle nich by bylo možné získávat v roce 2050 již 44 procent potřeby energie soběstačně, tedy bez jakéhokoliv dovozu.

 

Studie zdůrazňuje, že v současné době se na využívání zdrojů z biomasy mírně rezignuje. Dalo by se s některými kritiky namítnout, že půdy bude třeba na pěstování základních potravin. Studie ale nabízí modely, ve kterých bude možné zajistit potravinovou soběstačnost i podpořit vyšší využívání energie z biomasy.

 

Autor studie, Andrew Welfle, k současné situaci řekl: „Odpady z biomasy v současné Británii, jako odpad z lesnictví a tradičního výrobního procesu, již dnes představují zhruba 6,5% z energetické náročnosti země, která je predikována do roku 2050." Proto se studie zaměřila i na další možné zdroje: velký potenciál má odpad z domácností a výroby i z distribuce potravin.  


Autor článku: Pavlína Kalousová

Předchozí1...45678...12Další

Hledáme partnery pro ročník 2021! V případě zájmu se ozvěte na top@byznysprospolecnost.cz