Ptáme se firem

Martin Laur, Kooperativa pojišťovna, a.s. Vienna Insurance Group

„Společensky odpovědná firma si je vědoma, že svým chováním působí na své okolí a pomáhá jej spoluutvářet. Znamená to jednat v souladu se svým svědomím, dělat vše nejlépe, jak je možné, používat zdravý rozum, neškodit okolí a přírodě a pomáhat těm, kteří v životě neměli tolik štěstí."

 

Odpovídá: Martin Laur, CSR Manažer a ředitel Úseku právní a compliance, pojišťovny Kooperativa

 

 

  • Proč podporujete ocenění TOP Odpovědná firma?

TOP Odpovědná firma je uznávaný rating v oblasti společenské odpovědnosti a udržitelnosti, který firmy i širokou veřejnost každoročně seznamuje se zajímavými projekty, inovativními přístupy a jedinečnými nápady. Je důležité, že v něm jsou hodnoceny projekty v různých kategoriích a uspět mohou velké i malé firmy. Těší nás být u toho a podporovat dobrou věc, jakým ocenění společensky přínosných nápadů bezpochyby je.

 

 

  • Co je podle vás odpovědné a udržitelné podnikání a jaká je v této oblasti podle vás situace v ČR?

Odpovědné a udržitelné podnikání je takové, které zohledňuje nejen ekonomické výsledky, ale dbá též na odpovědnost, etiku, morální hodnoty a pozitivní přínosy své působnosti na společnost a na komunitu, která jej obklopuje. Společensky odpovědná firma si je vědoma, že svým chováním působí na své okolí a pomáhá jej spoluutvářet. Znamená to jednat v souladu se svým svědomím, dělat vše nejlépe, jak je možné, používat zdravý rozum, neškodit okolí a přírodě a pomáhat těm, kteří v životě neměli tolik štěstí. Věřím, že se situace v České republice vyvíjí pozitivním směrem a stále více firem vnímá tyto hodnoty stejně jako my a aktivně se k nim připojuje.

 

 

  • Jak se u vás konkrétně projevují principy odpovědného a udržitelného podnikání?

Témata solidarity, etiky, odpovědnosti nebo samozřejmost pomáhat druhým byly a jsou součástí DNA naší společnosti. Dbáme na rozvoj vlastních zaměstnanců, diverzitu, minimalizaci ekologické stopy, vyrovnávání příležitostí, podporu a rozvoj kultury i Nadace Kooperativy. Toto jsou pilíře společenské odpovědnosti, které máme stanoveny Strategií odpovědného a udržitelného podnikání a detailně zmapovány v letos vydaném Nefinančním reportingu Kooperativy 2018. Naším cílem je hlubší implementace témat společenské odpovědnosti a udržitelnosti do našich produktů, interních procesů, do prevence a osvěty činnosti.

 

 

Ptáme se firem
12345

Hledáme partnery pro ročník 2021! V případě zájmu se ozvěte na top@byznysprospolecnost.cz