Ptáme se firem

Monika Matyáštíková, Plzeňský Prazdroj

„Podnikat udržitelně je dnešní době absolutní nutností pro každou společnost, která tu chce být i za deset, padesát, sto let."

 

Odpovídá: Monika Matyáštíková, Public Affairs & CSR Manager CZ/SK, Plzeňský Prazdroj

 

  • Proč opakovaně podporujete ocenění TOP Odpovědná firma?

Cena TOP Odpovědná firma je unikátním oceněním jak dlouhodobých snah firem na poli trvale udržitelného rozvoje, tak skvělých projektů řešících aktuální výzvy naší společnosti.
Podnikat udržitelně je dnešní době absolutní nutností pro každou společnost, která tu chce být i za deset, padesát, sto let.

 

 

  • Co je podle vás odpovědné a udržitelné podnikání a jaká je v této oblasti podle vás situace v ČR?

Odpovědné chování firem by mělo být založeno na citlivému přístupu k životnímu prostředí a vytváření příležitostí pro ochranu zdrojů, lidské důstojnosti a zvyšování kvality života. Vidíme, že takové aktivity jsou čím dál více vyžadovány nejen investory, ale i spotřebiteli a zaměstnanci a to je dobře.

 

 

  • Jak se u vás konkrétně projevují principy odpovědného a udržitelného podnikání?

V Plzeňském Prazdroji se snažíme posouvat naši strategii trvale udržitelného rozvoje neustále dál směrem k ambicióznějším cílům a aktivitám. Díváme se na problematiku komplexně - od férového jednání s našimi dodavateli surovin, přes ekologickou výrobu piva až po odpovědnou a umírněnou spotřebu našich značek a podporu komunit v okolí našich pivovarů.

 

 

 

 

Ptáme se firem
12345

Hledáme partnery pro ročník 2021! V případě zájmu se ozvěte na top@byznysprospolecnost.cz