Žijeme odpovědným podnikáním

Je jich celá řada: firem, které si uvědomily, že generovat pěkné zisky a posílat lidem výplatu, není dost. Že chtějí vracet společnosti, kde podnikají a tvoří, něco dobrého zpátky. A že chtějí dělat více, než jen jednou za čas vyplnit šek a poslat peníze na dobročinné účely.


V angličtině je pro to jednoduchý termín - CSR - Corporate Social Responsibility, česky tedy společenská odpovědnost firem.

 

Podnik, který se k tomuto konceptu přihlásí, se chová odpovědně nejen v rámci svých obchodů, ale také v oblasti životního prostředí, komunity, vzdělávání; uvažuje nad tím, jaké sociální dopady fungování firmy má.

 

Je to vlastně jednoduchá myšlenka: Pokud budu podnikat slušně a zajímat se o lidi a prostředí kolem sebe, získám tím také konkurenční výhodu. Neboť tím, co si firmy díky tomuto přístupu vybudují, je dobrá pověst. A důvěra zákazníků. Zákazník či klient, který důvěřuje dané značce, je klient loajální, který se rád vrací.

Odpovednefirmy.cz realizuje Byznys pro společnost - odborná CSR platforma pro velké a malé firmy, které se hlásí k odpovědnému podnikání a rozvíjí CSR hodnoty v rámci svých byznysových projektů a strategií.

Společensky odpovědné chování podniku je dlouhodobou investicí do jeho celkového rozvoje. Na těchto stránkách přinášíme příběhy osobností a společností, které se rozhodly jít cestou strategické filantropie. Dozvíte se, kde - bez nároku na aplaus - pomáhají, jaké motivy je vedou, co dobrého dokázaly. Věříme, že dobrých, pozitivních zpráv není v dnešním světě nikdy dost.

O BPS - Byznys pro společnost, z. s.:

Jsme největší odborná platforma firem pro sdílení a šíření principů odpovědného a trvale udržitelného podnikání v ČR. Organizujeme ceny TOP Odpovědná firma, Národní potravinovou sbírku či mezinárodní dny firemního dobrovolnictví Give & Gain a Engage. Jsme národní partnerskou organizací CSR Europe, celoevropské platformy pro CSR (Corporate Social Responsibility) a českým koordinátorem mezinárodních programů (např. evropská Charta diverzity). 


www.byznysprospolecnost.cz

facebook.com/byznysprospolecnost

twitter.com/odpovednefirmy

 

 

Hledáme partnery pro ročník 2021! V případě zájmu se ozvěte na top@byznysprospolecnost.cz