souvislosti

Fitness móda z recyklovaných materiálů

 

Plasty jsou všude kolem nás, život bez nich si lze jen stěží představit. Ale příliš mnoho jich zbytečně vyhazujeme, a znečišťujeme tak naši planetu. Při pohledu na pláže proto nesmíme zapomínat na to, že ve světových mořích a oceánech skončí ročně 4,8 až 12 miliónů tun plastového odpadu. Věděli jste, že trvá asi 450 let, než se obyčejná PET láhev v moři rozloží?

 

Firma Tchibo z tohoto zdánlivě nepoužitelného odpadu vytváří něco nového. Důkazem je speciální kolekce „Sportujeme na pláži", u které k fitness oblečení přistoupili v Tchibo zcela novým způsobem. Využili například regenerovaný nylon ECONYL, který kompletně celý pochází z nylonového odpadu jako jsou rybářské sítě v oceánech. Zpracovali i jiná vlákna vyrobená například z recyklovaných PET láhví. Recyklace je pro Tchibo více než jen aktuální trend. Cíleně šetří cenné zdroje a přispívá k ochraně životního prostředí.

 

Nová móda do vody a na pláž je vyrobená z recyklovaných plastů a přispívá tím k čistějším mořím a oceánům. Kolekci „Sportujeme na pláži" lze koupit v síti obchodů Tchibo a prodejních místech Tchibo v obchodních řetězcích a v e-shopu www.tchibo.cz. Bude dostupná během června.

 

Společnost Tchibo podniká odpovědně. Dlouhodobě se angažuje v mnoha projektech zaměřených na trvale udržitelnou produkci kávy, bavlny či dřeva i zajištění odpovídajících pracovních a životních podmínek malopěstitelů a pracovníků v továrnách. Aktivně pomáhá řešit otázky jako globální oteplování, ohleduplné hospodaření s vodou, půdou, energiemi i zdroji, nakládání s odpadem či zachování biodiverzity. Zapojuje se do činnosti mnoha místních komunit. 

 

souvislosti
12345...12Další

TOP OF 2020 podporují: