souvislosti

Enterprise 2020 Manifesto

Jednou z klíčových celoevropských iniciativ, která chce přispět jak k formulaci strategických cílů v oblasti CSR, tak k mobilizaci firemních hráčů je Enteprise 2020 Manifesto.

 

Společné prohlášení 41 národních partnerských organizací definující hlavní oblasti pro rozvoj CSR bylo oficiálně zveřejněno u příležitosti Expo 2015 v červnu v Miláně. E2020 Manifesto přichází přesně po dvaceti letech po zveřejnění prvního manifesta k CSR Jacka Delorse a mělo by být dalším milníkem pro celoevropskou dimenzi rozvoje CSR. 

 

Byznys pro společnost se za Českou republiku podílí na tvorbě dokumentu jako národní partnerská organizace CSR Europe:

 

"Manifest Enterprise 2020 je unikátním celoevropským dokumentem formulujícím priority pro odpovědné a udržitelné podnikání (CSR) do roku 2020. Byznys pro společnost jako přední česká CSR platforma firem se nejen podílela na jeho přípravě, ale bude usilovat o jeho přijetí na českou národní úroveň.

 

Členským firmám Byznys pro společnost nabízíme, aby se k Manifestu našim prostřednictvím přidaly a zejména spolu s námi rozvíjely strategické priority dokumentu. Již v tuto chvíli v našich programech spolu s firmami naplňujeme celou řadu z nich. Řešíme pracovní diverzitu a inkluzi a tím téma celoživotní zaměstnanosti a růstu pracovního trhu.

 

Nové aktivity rozjíždíme v oblasti efektivnějšího využívání zdrojů a elemininace odpadu (například potravinového) i v pro nastavení nefinančního reportingu firem. Klíčové pro náš společný úspěch bude, zda budeme jako Česká republika schopni formulovat a naplňovat dlouhodobé strategie a konkrétní vize v mezinárodním kontextu. Manifest Enterprise 2020 nám právě takovou příležitost poskytuje." říká k přínosu E2020 Manifesta Pavlína Kalousová z Byznysu pro společnost.

 

 

 

Předchozí12345...12Další

TOP OF 2020 podporují: