Ptáme se firem


Ladislav Lojka, ředitel komunikace Byznys pro společnost otevírá první příspěvek z rubriky 5 x 2 a ptá se Michaely Chaloupkové, ředitelky divize správa a členky představenstva Skupiny ČEZ:

LL: Proč vy a odpovědné podnikání?

MCH: Protože v odpovědném podnikání vidím nejen cestu, ale i cíl, kterým je udržitelný rozvoj společnosti. A proto je dnes odpovědné chování nutnou součástí všeho, co děláme.  

 

LL: Který CSR úspěch jste si připsala?

MCH: Z posledních aktivit jsem asi nejvíce hrdá na otevření firemní mateřské školky v Praze. Mám radost, že se nám tento projekt povedl s kolegy realizovat. Jinak máme za sebou poměrně náročnou etapu vytváření nové strategie odpovědného a udržitelného podnikání Energie pro budoucnost, která se, podle mě, může srovnávat s těmi nejlepšími v oboru.  

 

LL: Které CSR projekty by měl znát každý, kdo se v CSR pohybuje?

MCH: Skvělých CSR projektů je velké množství a každý je svým způsobem jedinečný, těžko vybírat. Snad jeden projekt za všechny, ve kterém se skvěle podařilo propojit byznys, firemní hodnoty (bezpečnost) a řešení společenského problému - osvětlení přechodů pro chodce na nebezpečných místech ve spolupráci s Policií a BESIP dle hlasování veřejnosti - „Oranžové přechody".

 

LL: Jaký odpovědný produkt máte v kanceláři?

MCH: Výbornou Fair Trade kávu a 100% čokoládu.

 

LL: Podle čeho si vybíráte výrobek nebo službu?

MCH: Záleží na produktu, např. potraviny vybírám zejména dle místa původu a snažím se volit potraviny vyrobené v regionu, kde nakupuji.

 

 

 

Ptáme se firem

 

Michaela Chaloupková

 

Vystudovala právnickou fakultu ZČU a MBA na University of Pittsburgh. Již 14. rokem pracuje pro společnost ČEZ, a. s., kam původně nastoupila do pozice obchodního referenta v nákupu. Postupně se vypracovala až na pozici ředitelky centrálního nákupního útvaru, který nakupuje pro celou Skupinu ČEZ. Do její odpovědnosti patří nákup veškerých služeb a materiálu potřebných pro výstavbu, provoz a údržbu elektráren, distribučních sítí, pro těžbu uhlí včetně skladování a logistiky, a pro celkové fungování společností Skupiny ČEZ včetně zadávání veřejných zakázek v hodnotě několik desítek miliard korun ročně.

 

V říjnu 2010 se stala jedinou ženou v představenstvu ČEZ, a. s. Začátkem 2014 přijala novou výzvu, a to řízení HR Skupiny ČEZ, kdy jedním z jejích klíčových témat je podpora diverzity ve společnosti. Nyní řídí tým více než 500 lidí tvořících divizi správa. Aktivně se věnuje problematice Corporate Social Responsibility a tyto aktivity ve Skupině ČEZ zaštituje jako Chief Sustainability Officer.

 

12345

TOP OF 2020 podporují: