příběhy firem

Udržitelné pivo

Plzeňský Prazdroj zveřejnil Zprávu o trvale udržitelném rozvoji za rok 2018.

 

„Jako firma, jejíž podnikání závisí na darech přírody, vnímáme, že je naší povinností o tyto zdroje pečovat, a stejně tak rozvíjet naše lidi a podporovat komunity, v nichž působíme," řekl Grant Liversage, generální ředitel Plzeňského Prazdroje. „V letošním roce připravujeme spolu s naší mateřskou společností Asahi Group Holding novou a ještě ambicióznější strategii v oblasti udržitelnosti, která bude určovat naše směřování po roce 2020."

 

Strategie udržitelnosti Plzeňského Prazdroje je postavena na těchto sedmi pilířích:

  • Péče ohistorii ahistorický odkaz
  • Podpora domácího zemědělství ačeských dodavatelů
  • Snižování spotřeby energie,vody, auhlíkové stopy ve výrobě adistribuci
  • Podpora arozvoj české pivní kultury anašich zákazníků
  • Péče ozaměstnance arozvíjení jejich potenciálu
  • Podpora regionů, ve kterých působíme
  • Podpora zodpovědné konzumace aprevence pití alkoholu rizikovými skupinami

 

„Téma sucha je v posledních letech velmi diskutované téma, které v Plzeňském Prazdroj nebereme na lehkou váhu.  Pivo je tvořeno z 95% vodou a představuje pro nás nenahraditelný zdroj, o který dlouhodobě pečujeme.   Podívejte se, co všechno děláme proto, abychom naše skvělé pivo a výjimečný pivní zážitek přinášeli lidem i za dalších 10, 20 či 50 let," řekla Drahomíra Mandíková, ředitelka firemních vztahů a komunikace pro Evropu, Asahi Breweries Europe Group.

 

Plzeňský Prazdroj si uvědomuje, že budoucnost jeho podnikání, je ovlivněna dnešními rozhodnutími. Proto pivo vaří s ohledem na komunitu a přírodu, aby dlouhodobě profitoval nejen Prazdroj, ale i jeho okolí. Spolupracuje s domácími pěstitele ječmene a chmele a neustále hledá způsoby, jak snížit nejen spotřebu vody, ale spotřebu vody i v dodavatelském řetězci.

 

„Už dnes vidíme skvělé výsledky. Před deseti lety jsme na půllitru piva potřebovali 2 l vody, dnes pouhých 1,5 litrů vody. Díky tomu patříme ke světové špičce.  Pivovar Radegast v Nošovicích dokonce snížil svou spotřebu na neuvěřitelných 1,26 litrů vody na půllitru piva," řekla Drahomíra Mandíková.

 

Plzeňském Prazdroj se nebojí se zavádět inovativní přístupy do obalového hospodářství. Do roku 2022 budou všechny fólie, které pokrývají více balení piv, ze 100% recyklovaného plastu z jeho výroby a už teď  jsou všechny jeho obaly jsou 100% recyklovatelné.

 

Celou zprávu o trvale udržitelném rozvoji za rok 2018 najdete zde.

 

 

příběhy firem
příběhy firem
12345...37Další

TOP OF 2020 podporují: